Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet

Haber Kaynağı: diyadinnet.com

REKTOR BATTAL'DAN GUL VE ERDOGAN'A DAVET VAN YUZUNCU YIL UNIVERSITESI (YYU) REKTORU PROF. DR. PEYAMI BATTAL; CUMHURBASKANI ABDULLAH GUL'U VE BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN VE KULTUR VE TURIZM BAKANI OMER CELIK'I TATILLERINI VAN'DA GECIRMELERI ICIN CAGRIDA BULUNDU.

Van Yüzüncü yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i tatillerini Van'da geçirmeleri için çağrıda bulundu.

VAN - YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Van Turizmi Geleceğini Arıyor" çalıştayına YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı, Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, Akay Grup İcra Kurulu Başkanı ve Rescate Oteli yetkilisi Umut Akay ve çok sayıda turizmci katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet Arı, üniversiteler belli bir yere kadar bu işin önderliğini yapsa da asıl uygulamanın sektöre ait olduğunu belirterek, "Bizatihi taşın altına elini koyan onlar, para koyan, yatırım yapan ve işler iyi gitmediği zaman da para kaybedecek, iş kaybedecek olan onlar. Peki bütün bunlara rağmen en önemli kesim neresi? O bölgenin halkı, insanı. Çünkü bundan bire bir etkilenecek olan orada yaşayan insandır. Van'da turizm gelirleri yükselirse, Van'ın ekonomi durumu yükselir. En önemli nokta sürdürülebilirlik. Hikayeniz varsa dinlenirsiniz. Van'da hikaye gani" dedi.

Van'ın bir değil birçok hikayesinin olduğunu vurgulayan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise, "Tek eksiklik, bu hikayeleri insanlara tanıtamadığımızdır. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ve Kültür ve Turizm Bakanımızı buraya tatile davet ediyorum. Sizin aracılığınızla sadece iki Gün burada tatil yapmak için geldiğinde her biri sabah uyandığında Van Gölü suyundan yüzünü yıkadığı zaman cilde faydalı olduğunu göreceklerdir. Bunu yaptığımızda bütün dünya Van Gölü Suyunun önemini görecektir" şeklinde konuştu.

Rescate Otel yetkilisi Umut Akay ise, otel işletmecisinin sorunlarına değinerek, bu sorunların giderilmesinin yanında özellikle kente gelen turist sayısının artırılması gerektiğini belirtti.(İHA)

  • Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet
  • Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet
  • Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet
  • Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet
  • Rektör battal'dan gül ve erdoğan'a davet

 


 
 
 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.