Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Chef Soner Kırbaş RESCATE HOTEL ASİA’da.

Haber Kaynağı: Aşçı Haber

İstanbul Asia’da finas bölgesi olarak yapılanan  Ataşehir’e 5 yıldızlı otel geliyor.Executive chefliğini Soner Kırbaş’ın yapacağı RESCATE HOTEL eylül ayında ATAŞEHİR’de açılıyor. Başta Başkent Ankara olmak üzere Türkiyenin çeşitli yerlerinde zincir oteleri bulunan Akay group 2013 yılında’da istanbulun yeni gözdesi  galata’da butik tarzında da  otel açacak.

Chef Soner KIRBAŞ ’Otelciliğe Ankara’da  butik tesisle adım attıktan sonra Van’a ilk 5 yıldızlı Rescate Oteli kazandıran Akay Grup yönetimi, üçüncü otelerini İstanbul Ataşehir’de eylül ayında  hizmete açıyor.  Ataşehir’de 14 katlı bir binayı, 5 milyon dolarlık bir harcamayla 12 odalı 5 yıldızlı otele dönüştürdük.Akay Grup Bünyesine Akkor group otelcilikten buraya transfer olarak katıldım. RESCATE HOTEL ‘lerini Zincire  dönüştürmeyi hedefledikleri ve benimde bu yapılaşmada önemli bir görev düştüğünü “Rescate” adının İspanyolca ‘kurtuluş’ anlamına geldiğini belirten Chef Kırbaş, Akay Grup zincirin üçüncü halkasını oluşturacak İstanbul’daki oteli 2012 Eylül ayında  hizmete açacaklarını da belirtti. Otelimizin tamamlanmasına sayılı günler kalırken bende otelimizde uygulayacağımız dünya mutfaklarının seçme menü ve yemeklerinin demo çalışmalarının yanında personel alım işleriyle yoğun bir şekilde  uğraşmaktayım.Rescate İstanbul Oteli  “Ataşehir plazalar bölgesinde yer alıyor toplam 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Otelde  toplam dört salon, 128 oda, üç mağaza, iki restoran ve Özel misafirler için  hazırlanmıs Spa merkezi en üst katında Vip Lunch mevcud olacak.

CHEF SONER KIRBAŞ.

Mengen lisesi mezunu olan Soner kırbaş Mesleki kariyerine 1987 yılında comies olarak Ramada Hotelde  Başladı Şubat 1987 – Ocak 1990 arasında 3 yıl çalıştıktan sonra ,

Dömi chef  olarak Hilton Worldwide İstanbul geçti .1990  – 1996 5 yıl 4 ay
çalıştıktan sonra görev yaptığı sırasıyla yerler.
Chef depart Ceylan Intercontinental Hotel Istanbul 1996 – 1996 7 ay İstanbul,
Executive chef Landmark Moskova 2001 –  2003 2 yıl 1 ay
Executive chef dedeman otel Diyarbakır 2003 – 2005 1 yıl 8 ay
Sous chef riva zena Antalya, Türkiye 2005 – 2006 1 yıl 1 ay
Sous chef konyalı kanyon restaurant istanbul 2006 – 2007 1 yıl 3 ay
Souc chef Marriott International  İSTANBUL 2007 – Ocak 2010 2 yıl 7 ay
Head chef olarak  Accor Hotels büyesinde  Şubat 2010 –  2 yıl 6 ay Çalıştıktan sonra  ,RESCATE HOTEL ASİA İstanbul’da Executive Chief Olarak görev almakta

AKAY GROUP…

Ankara’da 25 odalı butik hizmet veren otellerini 2007 yılında hizmete açtı “İkinci yatırımı Van’a yaptı. AKAY GROUP’a ait arazi üstüne inşa ettiği Van’ın ilk 5 yıldızlı tesisini 26 Haziran’da, 200 kişilik Tıp Kongresine ev sahipliği yaparak hizmete açtı. 10 milyon dolara mal olan göl manzaralı 94 odalı otel, 650 kişilik balo salonuna sahip. Depremden hiç etkilenmeyen otel  balo salonunu, Kızılay ve AKUT gibi depremzedelere yardım eden kuruluşlara tahsis etti.”Rescate Hotel Van’a  ait bir teknesi bulunuyor, misafirlerine Van Gölü’nde mavi tur imkanıda sunulmakta.Kentin önemli düğün ve organizasyonları otelde  gerçekleşmekte. Ramazan ayında sunulacak  canlı fasıllı iftarlar yoğun ilgi göreceği şimdiden belli olmakta.

Van’ın Vergi Rekontmeni…Memleketi Van’a ilk 5 yıldızlı tesisi kazandıran  Akay Grubun amiral gemisi Akay Gıda Pazarlama Sanayi şirketinin temellerini 40 yıl önce baba Faik Akay’la attı. Şirket, kurulduğundan bu yana, Efes Pilsen, Philip Morris, Mey İçki ve Coca Cola gibi firmaların ürünlerinin bölgesel dağıtımını üstlendi. Şirketlerini Akay Grup altında toplayan Kurtuluş Akay,  yönetim kurulu başkanlığını yürütmekle beraber, oğlu Umut ve iki kızı Gaye ile Gamze’yi aktif yönetici olarak sürdürmekde.

AŞÇIHABER.Tolgahan özcan ..

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.