Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Ankara’da Van Kahvaltısı Keyfi

Haber Kaynağı: Business Ankara

Konaklama - 18 / 11 / 2011 17:49

Bilenler bilir Van kahvaltısı meşhurdur. İpekyolu’nun geçiş güzergahında bulunan Van ili’nin kervanlara ev sahipliği yapması beraberinde kahvaltı geleneğinin doğuşuna da vesile olmuştur. Van kahvaltı sofrasının öncelikli özelliği, yiyeceklerin tamamen doğal ürünlerden oluşmasıdır.

Hafta sonu tatili nedeniyle genellikle brunch keyfi yapılır, bir diğer alternatif olarak da Van kahvaltısı tercih edilir.

Yıldız 4. cadde, Çankaya da bulunan Rescate Boutique Hotel, Ankaralılara Van kahvaltısı keyfini şık bir ortam ve iyi servis hizmeti ile sağlama konusunda iddialı.

Ankara Rescate Boutıque Hotel’de Van Kahvaltısı;  otlu peynir, Süt, Tereyağ, Murtuğa (Un, yağ ve yumurtadan yapılan van kahvaltısına ait bir çeşittir) Kavut (Buğdayın kavrulup dövüldükten sonra elde edilen ununa denir. Kavut ısınmış zeytinyağı veya erimiş tereyağı ile karıştırılır ve genelde üzerine reçel veya bal dökülerek tüketilir.) Özel Van Pidesi, Açık Ekmek, Lavaş, Cacık (cacık süzme yoğurtla yapılır ve içinde biber, maydanoz, dereotu, nane gibi farklı tatlar vardır, cacık ekmeğe sürülecek kıvamdadır ve tereyağı ile servis edilir.) van otlu peyniri ile yapılmış yumurta, Sucuklu yumurta, Kaymak-bal (Karakovan ve Van’a özgü Petek baldır) anne reçeli ve menemenden oluşmakta.  

  

Rescate Boutıque hotel 2007 yılından bu yana Ankara-çankayada hizmet vermekte. Ankara Rescate hotelde toplam 25 oda bulunmakta ve özellikle VIP hizmet almak isteyen profile hitap ediyor.   Rescate Ankara’da kalan konuklar otelin SPA sından ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

Bir başka Rescate Hotel de geçtiğimiz temmuz ayında Van’da açıldı.Rescate’in anlamını merak ediyorsanız otelin sahibinin isminin İspanyolcası Kurtuluş. İkinci Rescate Hotel olan Rescate Hotel-Van açıldığı günden itibaren nerdeyse % 90 doluluk oranına sahip. Rescate Hotel-Van mimari olarak  oldukça şık ve kaliteli.

Yönetim kurulu Başkanı Kurtuluş AKAY,  üçüncü Rescate Hoteli İstanbul-Ataşehirde açacaklarını söyledi. Rescate Hotelleri zincirleşme yolunda ilerliyor.

Van’dan gelen doğal malzemelerle Ankara’da Van Kahvaltısı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Rescate Boutique Hotel:

Rabindranath Tagore Cad. (4.Cad) No:80 06560 Yıldız Ankara

Tel : 0 312 442 65 06
Fax : 0 312 442 95 65

http://www.rescatehotel.com

  • Ankara’da Van Kahvaltısı Keyfi
  • Ankara’da Van Kahvaltısı Keyfi

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.