Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
İrem TİNLİ : Rescate Boutique Hotel Genel Müdürü

Haber Kaynağı: Ekonomize

Biraz kendinizden bahseder misiniz?Ne kadar zamandır Rescate Boutique Hotel’in genel müdürlüğünü yapıyorsunuz?1974 Mersin doğumluyum. 1995 AHMA (AMERICAN HOTEL & MOTEL ASSOCIATION) mezunuyum.1994 yılında stajyer olarak başladığım çalışma hayatıma hiç sektör değiştirmeden devam ediyorum. Rescate Boutique Hotel’in genel müdürlüğünü, 2006 yılının Kasım ayından beri yani, otelin inşaa aşamasından beri yapmaktayım.

Verdiğiniz hizmetlerde ana kriteriniz nelerdir?Konaklayan veya otelimize farklı bir aktivite ile ilgili gelen kişiye kendisini özel hissettirmeye çalışmak. Rescate Boutique Hotel’e gelen herkes kendisini özel hissetmeli. Ayrıca üst düzey konukseverliğimiz ile de tüm konuklarımız çok mutlular. Ankara’da birçok otel var ve dolayısı ile konaklamak için birçok alternatif var. Fakat bunlar içerisinde fark yaratabiliyorsanız, tercih edilme sebebi oluyorsunuz. Biz çok yeni olmamıza rağmen beraber çalıştığımız tüm ekibimizle bu farkı yarattığımıza inanıyoruz. Ayrıca konuklarımız da memnuniyetlerini ifade ediyorlar. Tabii ki memnuniyetleri duymak bizleri motive eden tek unsurdur.

Otelinizde diğer otellerden farklı ne yapıyorsunuz?

Her pazar geleneksel Van kahvaltısını sunuyoruz, yani brunch keyfini Van kahvaltısı ile tattırıyoruz.

Diğer butik otellerden farkınız neler?

Kapalı havuz, Türk hamamı, sauna, fitness, Fin hamamı aktivitelerimiz konuklarımızın günün stres ve sıkıntılarından kurtulmaları için sunulmaktadır.

Otelinizin fiziksel özelliklerini kısaca anlatır mısınız?Sınırsız konfora sahip toplam 25 oda, Rescate Boutique Hotel kalitesi ve ayrıcalığını yaşayabilmeniz adına, sizin rahatınız ve hoşça zaman geçirebilmeniz için tasarlanmıştır. Privado Restaurantımızda haftanın yedi günü, zengin açık büfe kahvaltımızı, Türk ve Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini tadabilir, ayrıca tüm özel yemeklerinizde, toplantılarınızda ve davetlerinizde özel menülerimizle misafirlerinizi ağırlayabiliriz.

Yönetici olmanın ve güzel başarılara imza atmanın sırrı nedir?

Çalışkan, dürüst ve başarılı olan herkes yönetici olabilir. Çalışan insanın çalıştığı yeri kendisinin yeri gibi hissetmesi ve buna göre davranması başarılı olmak için yegane unsurdur.

Biraz da Rescate işvereninden bahseder misiniz?

Rescate Boutique Hotel 35 yıldan bu yana içecek sektörüne hizmet veren Kurtuluş Akay ve Akay Pazarlama’nın kuruluşudur. Memleketi Van’da, market işletmeciliği ile iş hayatına başlayan Kurtuluş Akay, 1976 yılında meşrubat dağıtım ve satış bayiliği alarak iş alanını genişletmiş ve Van’dan sonra Ankara’da da yeni iş projeleri ile istihdam alanını genişletmiştir. Mayıs 2007’de faaliyete geçen otelimiz ile turizm sektöründe önemli bir adım atmış ve kısa zamanda bu alanda da başarılı olmuştur. Bu aşamada Rescate Boutıque Hotel de yeni zincirleri ile 35 yıllara ulaşmayı hedeflemektedir.

Ankara turizimi hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Eser ve müzeler yönünden zengin olan ilde uzun süreli konaklayan turiste pek rastlanmamakta, kalış süresi ortalama iki gün olmaktadır. Daha çok iş amaçlı Ankara’ya gelen misafirler ağırlanmaktadır. Siyasetin merkezi olan Ankara, kongrelerin de merkezi olması gerekiyor. Dünyada başkentler birer kongre merkezi gibi çalışıyor. Fakat Ankara kongre pazarından fazla pay alamıyor. Genelde kongrelerin İstanbul ve Antalya‘da olma sebebi bana göre 4-5 bin kişilik kongre merkezlerinin Ankara’da olmaması. Temennimiz Ankara’ya yeni ve büyük kongre merkezlerinin inşaa edilmesidir. Başkent, kongre pazarından pay almalıdır diye düşünüyorum.

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.