Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van’ın vergi rekortmenleri kimler oldu?

Haber Kaynağı: gunumuz.com

Bu haber 03 Mar 2012 Cts 10:55 tarihinde eklendi.

Bir otelde düzenlenen törene, İl Defterdarı Yücel Öz, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Fidan, VATSO Meclis Başkanı Ata Atay, Van Ziraat Odası Başkanı Lütfü Özgökçe ve bazı kurum müdürleri katıldı. Törende bir konuşma yapan Defterdar Yücel Öz, 1990 yılından beri kutlanmakta olan Vergi Haftası etkinliklerinin bu yıl 23.’sünü yaptıklarını belirtti.

Öz, “Özellikle Vergi Haftası programının Türkiye çapında kutlanmasındaki ana maksat, kamuoyunda vergi bilincinin daha olumlu oluşmasına ve aynı zamanda vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının daha yaygın bir şekilde kavranılması taşımaktadır. Programımız çerçevesinde diğer yıllarda olduğu üzere meslek odalarını ziyaret etmekteyiz. Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği okullarda her gün birer saat konferans veriyoruz. Ayrıca bir okulumuzu da defterdarlığımız hizmet ortamına getirerek birimlerimizi tanıtacağız” dedi.

Defterdar Öz, Gelir İdaresi Başkanlığının 2010 yılı vergilendirme dönemi ile ilgili olarak gelir ve kurumlar vergisi vergi rekortmenlerinden ilk 5 sırada bulunan mükelleflere plaketlerinin takdim edileceğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra bir konuşma yapan VATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Fidan, bu anlamlı töreni buruk bir şekilde kutladıklarını belirterek, “23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen depremler neticesinde ilimizin ekonomik ve sosyal anlamda yaşadığı yıkım bizi derinden üzmüştür. Ancak bugün gerçekleştirilen bu tören tüccar ve sanayicimize moral kaynağı olacaktır. Tarihi boyunca önemli bir merkez olan ilimiz, eski günlerine muhakkak dönecektir. Ülkemizin en doğusunda bulunan ilimizin sahip olduğu potansiyelleriyle bu hamleyi başaracağına inancımız tamdır. Vergi vermek, birlikte hareket etmenin en önemli unsurudur. Çünkü vergi; kalkınma, huzur, barış ve refah demektir. İlimiz ve bölgemizde yatırımcı firmaların zor şartlar altında çalışması ve buna rağmen vatandaşlık görevleri olan vergilerini ödemekte gösterdikleri davranış takdire şayandır. Bugün vergi rekortmeni olarak burada kürsüye çıkacak her bir üyemiz, bu ilin kalkınmasında çok önemli bir görevi yerine getirmiştir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından gelir vergisinde ilk üçe giren Yasin Fevzi Şengül, Kurtuluş Akay ve Rıza Oktay ile kurumlar vergisinde Erez İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Asur Sağlık Hizmetleri Temizlik Gıda Limited Şirketi, Gökçenay İnşaat Sanayi Limited Şirketi ve YTY İnşaat Nakliyat Turizm Limited Şirketi yetkililerine davetliler tarafından plaketleri verildi.

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.