Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van’ın ilk 5 yıldızlı oteli hizmete açıldı

Haber Kaynağı: Milliyet

23.06.2011 - 17:03 | Son Güncelleme: 23.06.2011-17:03

Van-Edremit karayolunda yapımı tamamlanan oteli gezen Vali Münir Karaloğlu, Rescate Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Akay ve Otel Müdürü İrem Findi’den bilgi aldı.

Oda, mutfak, sauna ve toplantı salonlarını gezen Vali Karaloğlu, otelin ilk müşterileri ile yemek yedi.

Toplam 100 kişinin istihdam edildiği otelin, 10 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu belirten İrem Findi, şöyle konuştu: "Toplam 94 odamız var. 650 kişilik kongre, düğün ya da toplu davetlerde kullanabileceğimiz salonumuz var. Ayrıca 200 kişilik başka bir salonumuz daha var. Toplam 3 adet barımız, dünya mutfağı ve yöresel mutfağımız mevcuttur. Spa merkezimizde kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı ve saunamız bulunmaktadır.

Otelimizde oda kahvaltı hizmeti var. Tabii ki arzu edildiği taktirde, akşam ve öğlen yemekleri de verebiliriz." Otel sahibi Gaye Akay ise otel işletmeciliğine Ankara’da başladıklarını, bir Vanlı olarak burada da otel yapmaya karar verdiklerini anlatarak, şunları kaydetti: "İnsanlar, Van’da yetirince kapasiteli bir otelin bulunmamasından şikayetçiydi. Dolayısıyla burada yatırım yapmanın isabetli olacağını düşündük.

Komşu ülke İran’dan buraya konuklar geliyor. Bununla birlikte iş amaçlı gelenlerde var. Çok ciddi bir para harcadık. Her şey çok iyi düşünüldü. Hilton gibi 5 yıldızlı otelleri yapan bir mimarlık firması ile anlaştık. Beraber çalıştık ve çok başarılı bir iş çıkardık. Van Turizm Meslek Lisesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, personelimizi eğitime aldık."

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.