Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van'da Kilise Bereketi

Haber Kaynağı: akunq.net

Akdamar Kilisesi’nde ibadet için rezervasyonlar şimdiden başlarken, şehre ilk kez 5 YILDIZLI OTEL yapılıyor. 2011 yılının nisan ayında hizmete açılacak olan otelde, 150 kişi istihdam edilecek.

Van’da ilk beş yıldızlı otelin yapımına başlandı. Van Valisi Münir Karaloğlu, Van-Edremit kara yolu üzerinde yapımına başlanan beş yıldızlı otelin inşaatında incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kentin geçmiş yıllarda çok sayıda turist ağırladığını belirten Karaoğlu, geçmiş yıllardaki bu başarıyı yeniden yakalamak amacıyla tüm turistik alanları hizmete açacaklarını belirtti.

Akdamar Kilisesi’nin, 12 Eylül’de bir günlüğüne ibadete açılmasının da kente gelecek turist sayısındaki artışı sağlayacağını anlatan Karaloğlu, “Şimdiden otellerde rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Otellerin doluluk oranı, geçen yıllara göre önemli ölçüde arttı. Gelişmekte olan bir kentte beş yıldızlı bir otele büyük ihtiyaç vardı” dedi.

Kentin ilk beş yıldızı otelini yaptıran iş adamı Kurtuluş Akay da Van Gölü kıyısında 9 bin 850 metrekarelik alanda yapımına başlanan otelin, 10 milyon dolara mal olacağını söyledi. Otelin, 2011 yılının nisan ayında hizmete açılacağını bildiren Akay, 150 kişinin istihdam edileceğini anlattı.

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.