Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van'a Lüks Otel Yapılıyor

Haber Kaynağı: Ataşehir Online
 
Selçuk Uysal - Akay Grup tarafından Van Gölü kenarında şehrin en lüks oteli olacağı belirtilen Van Rescate'nin inşaatına başlandığı bildirildi. Akay Grup Başkanı Kurtuluş Akay, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, toplam 56 oda ve 110 yatak kapasiteye sahip olacak otelin yapımına başlandığını, bölgenin en lüks oteli olacak ve proje değeri yaklaşık 5 milyon doları bulan Van Rescate'yi 2010 yılında tamamlayıp hizmete açmak istediklerini söyledi. AA
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz Haziran ayında açıklanan bölgesel teşvik ve istihdam paketinin, yatırım önceliği sıralamasında 4. bölge içinde yer alan Van’a istisna ve avantajlar getirdiğini belirten Akay, teşvikler ile yatırım yapan firmaların kullandıkları kredi faizlerinin yüzde 5’i devlet tarafından karşılandığını, vergi oranının yüzde 2’ye indirildiğini, 7 yıl süreyle SSK işveren primi tahsil edilmeme yoluna gidilmesi gibi çarpıcı avantajlar sunulduğunu, yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara tanınan bu teşvik sisteminin birçok bahaneyi de ortadan kaldırdığını söyledi.

HAVALANINA 2 KM UZAKLIKTAKİ VAN RESCATE TRAFİĞE GİRMEDEN TRANSFER İMKANI SUNACAK
 
Van Rescate'nin açılmasıyla Van’ın turizmde 90’lı yıllarda olduğu gibi birçok farklı ülkeden gelen turistlerin ve Türk vatandaşlarının da yaz dönemi için tercih ettiği ilk yer olacağına inançlarının tam olduğunu belirten Akay şöyle konuştu:
"Van Rescate havaalanına 2 km, şehir merkezine ise 8 km mesafede olması misafirlerimize hem yoğun trafiğe girmeden transfer imkanı, hem de gürültüden uzak göl manzarası eşliğinde sunacağımız aktivitelerle onları kusursuz bir şekilde ağırlamamızı sağlayacak" dedi.
Rescate Boutique Oteli’nde elde ettiği tecrübeyi Van'da da sürdürmeyi hedefleyen Akay Grup, Van Rescate'yi 10 Ekim 2010 yılında hizmete açmayı hedefliyor.  
Bölgenin en lüks oteli olacak ve proje değeri yaklaşık 5 milyon doları bulan Van Rescate'de 50'si standart, 4'ü connection suit, biri suit, biri de kral dairesi olmak üzere toplam 56 odası ve 110 yatak kapasitesi olacak. AA

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.