Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van'ın Vergi Rekortmenleri Açıklandı

Haber Kaynağı: Son Dakika

Van'da 2008 Yılında İlk 10'a Giren Vergi Rekortmenleri Açıklandı. Açıklanan Listeye Göre, Gelir Vergisi'nde Efes Pilsen ve Philip Morris'in Van Ana Bayii Kurtuluş Akay, 284 Bin 877 Tl ile İlk Sırada Yer Alırken, Gayri Menkulde 91 Bin 399 Tl ile Eski Milletvekili Mustafa Bayram Geçen Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl da Yine Birinci Oldu.

Van'da 2008 yılında ilk 10'a giren vergi rekortmenleri açıklandı. Açıklanan listeye göre, Gelir Vergisi'nde Efes Pilsen ve Philip Morris'in Van ana bayii Kurtuluş Akay, 284 bin 877 TL ile ilk sırada yer alırken, gayri menkulde 91 bin 399 TL ile eski milletvekili Mustafa Bayram geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine birinci oldu.

Van Vergi Dairesi'nin açıkladığı Vergi Rekortmenleri listesinde, ilk 10'da kentte faaliyet gösteren 7 noterden 5'inin yer alması dikkat çekti. Van'da geçen yıl vergi rekortmenleri listesinde ikinci sırada yer alan Efes Pilsen ile Philip Morris ana bayii Kurtuluş Akay birinci oldu. 829 bin 228 TL beyannamede bulunan Akay, tahakkuk eden 284 bin 877 TL ile ilin yeni vergi rekortmeni oldu. Akay, aynı zamanda Ankara'nın Efes Pilsen, Coca Cola ve Mey içecek gruplarının dağıtım ve pazarlamasını da yapıyor.

Akay'ı takiben 258 bin 119 TL ile beyaz eşya bayii Fevzi Şengül ikinci, 142 bin 28 TL ile beyaz eşya bayii Fethullah Gültepe üçüncü oldu. Dördüncü sırada zahireci Halit Tuş, beşinci sırada ise Avukat Abdurrahman Bayar yer aldı. Avukat Bayar'dan sonra ilde faaliyet gösteren noterler sırasıyla Ramazan Ferat, Süleyman Polat, Sami Köseoğlu, İlyas Dönmezer ve Vecdi Tamer ilk 10'a giren vergi rekortmenleri unvanına sahip oldular.

Vergi Dairesi'nin gayri menkul sermaye iradı mükelleflerinin verdikleri beyannameleri esas alarak yapılan vergi rekortmenleri sıralamasında geçen yıl olduğu gibi yine eski milletvekili Mustafa Bayram birinci oldu. 276 bin 433 TL beyanname veren Bayram, tahakkuk eden 91 bin 399 TL ile ilk sırada yer alırken, 35 bin 174 TL ile Nadir Aytulun ikinci, Ahmet Şavur üçüncü, Aydın Şavur dördüncü ve Şahin İnanç beşinci oldu. (CİHAN)

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.