Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van'da ilk beş yıldızlı otelin yapımına başlandı

Haber Kaynağı: Emlak Kulisi

Van Valisi Münir Karaloğlu, Van-Edremit kara yolu üzerinde yapımına başlanan beş yıldızlı otelin inşaatında incelemede bulundu

14 Nisan 2010, Çarşamba / 12:20
 

Otel maketini ve projesini inceleyen Vali Karaloğlu, kentin geçmiş yıllarda çok sayıda turist ağırladığını belirterek, geçmiş yıllardaki bu başarıyı yeniden yakalamak amacıyla tüm turistik alanları hizmete açacaklarını belirtti.

Akdamar Kilisesi'nin, 12 Eylül'de 1 günlüğüne ibadete açılmasının da kente gelecek turist sayısındaki artışı sağlayacağını anlatan Vali Karaloğlu, "Şimdiden otellerde rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Otellerin doluluk oranı, geçen yıllara göre önemli ölçüde arttı. Gelişmekte olan bir kentte beş yıldızlı bir otele büyük ihtiyaç vardı."

Kentin ilk 5 yıldızı otelini yaptıran iş adamı Kurtuluş Akay da Van Gölü kıyısında 9 bin 850 metre karelik alanda yapımına başlanan otelin, 10 milyon dolara mal olacağını söyledi. Otelin, 2011 yılının nisan ayında hizmete açılacağını bildiren Akay, 150 kişinin istihdam edileceği otelde bin kişinin konaklayabileceğini kaydetti.
AA

Konu ile ilgili basında yer alan diğer haberler

Van'ın ilk beş yıldızlı oteli yapılıyor
Van'da ilk beş yıldızlı otelin yapımına başlandı. Van Valisi Münir Karaloğlu, Van-Edremit kara yolu üzerinde yapımına başlanan beş yıldızlı otelin inşaatında incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kentin geçmiş yıllarda çok sayıda turist ağırladığını belirten Karaoğlu, geçmiş yıllardaki bu başarıyı yeniden yakalamak amacıyla tüm turistik alanları hizmete açacaklarını belirtti. Akdamar Kilisesi'nin, 12 Eylül'de bir günlüğüne ibadete açılmasının da kente gelecek turist sayısındaki artışı sağlayacağını anlatan Karaloğlu, “Şimdiden otellerde rezervasyonlar yapılmaya başlandı. Otellerin doluluk oranı, geçen yıllara göre önemli ölçüde arttı. Gelişmekte olan bir kentte beş yıldızlı bir otele büyük ihtiyaç vardı” dedi.
Kentin ilk beş yıldızı otelini yaptıran iş adamı Kurtuluş Akay da Van Gölü kıyısında 9 bin 850 metrekarelik alanda yapımına başlanan otelin, 10 milyon dolara mal olacağını söyledi. Otelin, 2011 yılının nisan ayında hizmete açılacağını bildiren Akay, 150 kişinin istihdam edileceğini anlattı.
Radikal

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.