Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Akay Grup, Rescate markasını İstanbul'da açacağı otelle büyütecek

Haber Kaynağı: Turizmde Bu Sabah
 
Dört yıl önce ilk otellerini Ankara'da açan ve geçtiğimiz Haziran ayında Van'ın ilk beş yıldızlı otelini hayata geçiren Akay Grup, Rescate Hotels adlı markasıyla yatırımlarını sürdürüyor. Şirketin yeni oteli İstanbul Anadolu Yakası'nda hayata geçecek.
 
08.05.2012 / 15:26:37
 

Ankara'daki butik otelinin ardından geçtiğimiz Haziran ayında Van'ın ilk beş yıldızlı otelini açan Akay Grup, Rescate markasıyla işlettiği otellerinin sayısını arttırmak istiyor.

Akay Grup, kurucusu Kurtuluş Akay'ın isminden esinlenerek oluşturulan ve İspanyolca'da "kurtuluş" anlamına gelen Rescate markasıyla işlettiği otellere İstanbul'da yeni bir halka ekleyecek. Akay Grup ve Rescate Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Kurtuluş Akay, TurizmdeBuSabah'a yaptığı açıklamada üçüncü otellerini İstanbul Anadolu yakası Ataşehir'de finans merkezlerinin odak noktasında açacaklarını açıkladı. Üçüncü otellerinin ismini ise Rescate-Asia olarak belirlediklerini söyleyen Akay, oteli ağustos ayında hizmete açacaklarını belirtti. Akay, otelle ilgili şu bilgileri verdi:

"Rescate Hotel Asia 11 bin m2 alana ve geniş orman manzarasına sahip. Sabiha Gökçen Havaalanı'na 15 dakika mesafede yer alıyor. Otelde toplam 124 oda bulunuyor. Tüm odalar Rescate misafirlerinin rahatı ve hoşça vakit geçirebilmesi için tasarlandı. Konferans, toplantı, seminer ve davetler için son teknoloji ekipmanları ile dizayn edilen 4 farklı büyüklükteki salonlar ise organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek nitelikte.
Rescate Asia Restaurant ve Barları farklı menü alternatifleri ile konuklarına hizmet verecek. Ayrıca kapalı Yüzme Havuzu, Fitness Salonu, Türk Hamamı, Sauna, Fin Hamamı, Soğuk Duşlar ve Masaj Servisi de bulunuyor.
Rescate Asia misafirleri; otel bünyesinde bulunan mağazalarla, ihtiyaçlarını karşılayabilecek, kuaförüyle kendilerini yenileyebilecekler, business centerla ise ofislerinin konforunu hissedip, 200 araç kapasiteli kapalı otopark alanı ile araçlarını güvenle park edebilecekler."

  • Akay Grup, Rescate markasını İstanbul'da açacağı otelle büyütecek

 


 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.