Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van Kahvaltısı İçin Guinness'e Adaylık Başvurusu

Haber Kaynağı: Haberler.com

İstanbul Van Dernekler Federasyonu heyeti, Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası rekor denemesine destek vermek için Van'a gitti.

31 Mayıs 2014 Cumartesi 13:51

 

İstanbul Van Dernekler Federasyonu heyeti, "Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası" rekor denemesine destek vermek için Van'a geldi.

İstanbul Van Dernekler Federasyonu Başkanı Fevzi Donat, düzenlediği basın toplantısında, Van'ın tüm platformlarda en iyi şekilde tanıtılmasını sağlamak ve İstanbul'daki Vanlıların bir çatı altında birlik oluşturmalarını sağlamak için çaba göstereceklerini kaydetti.

Bir süre önce yapılan genel kurulda göreve başladıklarını, kendilerini anlatmak ve düzenlenecek olan rekor denemesine destek vermek amacıyla kente geldiklerini belirten Donat, İstanbul'da Vanlılar olarak güçlerini bir araya getirerek dayanışma içinde olmaları durumunda söz sahibi olabileceklerini ifade etti.

Van Dernekleri Federasyonu'na bağlı 17 derneğin bulunduğuna dikkati çeken Donat, şöyle dedi:

"Birinci hedefimiz, İstanbul ve diğer illerde bulunan tüm Van ve Vanlıları temsil eden dernekleri federasyon çatısı altında birleştirmektir. Aynı şekilde Van ile ilgili derneklerimizi de yine bünyemize alacağız. Van'da gerçekleştirilecek olan kahvaltı rekoru denemesi de çok önemli bir gelişme. Tarihinde ilk defa belediyesi, valiliği, ticaret odası, odaları ve halkıyla Türkiye'ye mesaj veriyor. Hem rekor açısıyla bir mesaj hem de birlik ve beraberliği, dayanışmayı ortaya koymak adına bir mesajdır."

Guinness Rekor Proje Koordinatörü ve Rescate Hotellerin Yönetim Kurulu Danışmanı Şule Gökırmak ise İstanbul'daki iş kadınlarıyla Van'a destek olmak için geldiklerini belirterek, "İnşallah rekoru kıracağız ve Van kazanacaktır" ifadelerini kullandı.

 


 
 
 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.