Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Turizm Haftası Kapsamında Van Kalesi'nde Etkinlik Düzenlendi

Haber Kaynağı: Haberler.com

Türkiye genelinde 15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Van’da değişik etkinliklerle kutlandı.

19 Nisan 2014 Cumartesi 15:04

 

Türkiye genelinde 15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Van'da değişik etkinliklerle kutlandı.

Van Kalesi'nde yapılan etkinliğe Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, otel yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Her otelin yaptığı bir yöresel yemeklerden tadan vatandaşlar tarafından, Rescate Oteli'nin yapmış olduğu Van yöresine ait Keledoş yemeği çok beğenildi. Öte yandan vatandaşlar ve bazı otel işletme sahiplerinin katılımın az olmasının yeterince duyuru yapılmadığı ve servis araçlar olmadığı yönünde görüş beyan ettiler. Urartu Otel Müdürü Celalettin Başak, katılımın az olmasının sebebinin yeterince reklam yapılmadığını ifade ederek, halka yeterince duyuru yapılmadığını düşündüğünü söyledi.

Vali Doğan yaptığı açıklamada, yiyecek, içecek kültürünün tanıtılması gerektiğini belirterek, "Şu anda var olan yemekleri günlük hayatta evlerde tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Biraz önce hep beraber tattık. Hepsi de birbirinden lezzetli yemekler. Ancak sıradan biri gelse Van'da her hangi bir zaman diliminde bu lezzetleri tadabilecek yerler bulması lazım" dedi.

Katılımın az olması sebebi sorusuna ise Vali Doğan, bir haftalık program çerçevesinde değişik etkinlikler yapıldığını, bu gün de burada olduklarını, havanın ve ortamın güzel olduğunu söyledi.

Daha sonra gençler ve çocuklar müzik eşliğinde halay çekerek eğlendiler.

 


 
 
 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.