Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Van Smmmo Üyeleri Yemekte Buluştular

Haber Kaynağı: Haberler.com

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) çalışanları haftası nedeniyle Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) başkanlığı üyelerle beraber yemekte buluştular.

01 Mart 2014 Cumartesi 22:58

 

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) çalışanları haftası nedeniyle Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) başkanlığı üyelerle beraber yemekte buluştular.

Van Rescate Otel'de yapılan yemekli geceye Van Defterdarı Mehmet Durusoy, Ağrı Defterdarı Nazım Kaya, Van Vergi Dairesi Müdürü Orhan zıngal, Ağrı Vergi Dairesi Müdürü İsmail Saylak, Hakkari Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Yayla, Doğu Beyazıt Vergi Dairesi Müdürü Hacı Gönül Al, Van Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Faruk Biner, TÜRMOB Disiplin Kurul Üyesi Yakup Simeklioğlu, Van Şoförler Odası Başkanı M.Emin Tuğrul ve üyeler katıldı. Gecede konuşan Van SMMO Başkanı İbrahim Şahin konuşmasına bir fıkrayla başladı. Şahin, "Biz meslektaşlar olarak hakikatten değişen mevzuatın altında çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımızı belirtmek istiyorum. Bu gün 1-7 Mart Muhasebeciler haftasını bu sıkıntılar içerisinde kutluyoruz. Denetim bizim mesleğimizin bir uzmanlık alanı olarak görmekte fayda vardır. Ülkemizde 10.5 yıl süre içerisinde bir ticaret kanunu hazırlıkları yapıldı. Bu ticaret kanunu çıktı. Şimdi de bir ivme kazandı. Orada bir maddede bütün sermaye şirketleri denetime tabi tutulacak ve bu denetimi YMM ve SMMM yapacak diye 400. maddeydi. Maalesef her zaman olduğu ülkemizde bir gecede bir torba kanunla maddeyi kaldırıp çöpe attılar. Şu anda ülkemizde belli sınırlı alanların dışında birçok şirket denetim dışı kalmış görülmektedir. Bir gecede 660 nolu Bakanlar Kurulu kararnamesiyle, kamu gözetim kanunu kuruldu. Demokratik ülkelerde kamu gözetim kurulu olmalı ancak kamu gözetim kurulu ile birlikte kamu gözetleme kurulu kendini TÜRMOB yerine koyarak kamu denetçi atamaya başladı. Biz buradan diyoruz ki lütfen bu yanlıştan dönülsün. Denetleme bizim işimizdir." dedi.

Daha sonra serbest muhasebeci ve Mali müşavirlik ruhsatını almaya hak kazanan Şükran Gültekin, Serkan Kartal ve Gıyaseddin Deniz'e ruhsatları verildi. Gece canlı müzikle devam etti.

 


 
 
 
   
 
Designed by
Rescate Otelleri Bir Akay Grup Kuruluşudur.