Ana Sayfa
Site Haritası TR | EN
 
Başbakan'dan Vanlılara 'Hologram' Sürprizi

Haber Kaynağı: Haberler.com

Van'daki toplantıya 'hologram' teknolojisiyle katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birilerinin kardeşliğin pekişmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

16 Şubat 2014 Pazar 17:18

Van'daki toplantıya 'hologram' teknolojisiyle katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birilerinin kardeşliğin pekişmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Erdoğan, "17 Aralık'ta birliğimizi, kardeşliğimizi hedef aldılar. Yapılan bu alçakça, haince darbe girişimini gördüğünüzü biliyorum. Bütün saldırılara rağmen tek yürek halinde hizmet üretmeye, saldırılara rağmen çözüm sürecini ilerletmeye, demokrasinin standartlarını geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'ın Rescate Otel'de düzenlediği proje tanıtım toplantısına Başbakan Erdoğan da hologram teknolojisiyle katıldı. Hologram teknolojisiyle salonda bulunanlara hitap eden Başbakan Erdoğan, "Van'daki tüm kardeşlerimizi en kalbi duygularımla İstanbul'dan selamlıyorum" diyerek konuşmasına başladı. Erdoğan, "Osman Nuri Gülaçar ve ilçe belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. Van'da çok çalışmak suretiyle 30 Mart'ta sandıktan başarı ile çıkacağımıza inanıyorum. Söz verdiğimiz gibi Van'ı büyükşehir statüsüne kazandırdık. Belediyecilik Ak Parti'nin uzmanlık alanıdır. Türkiye genelinde yaşanabilir şehirlerin varlığı Ak Parti belediyeciliğinin eseridir. Ak Parti'nin birikimli, tecrübeli, liyakatlı ellerinde Van'ın da bu hak ve hizmetlere, modern bir şehir görünümüne kavuşmasını istiyoruz.

Depremin ardından özellikle yaraları sarmak için çok büyük yatırımlar yaptık. 6 katrilyonu bulan yatırımlar yaptık. Ağırlıklı olarak Van merkez ve Erciş'te. İnşallah yerelde de bu yatırımları destekleyecek, 10 yılların ihmalini ortadan kaldırıp Van'ı geleceğe hazırlayacağız" dedi.

17 Aralık operasyonuna da değinen Başbakan Erdoğan, "Sizlerin de çok yakından tanıdığınız kesimler tarafından Ak Parti hükümeti, büyüyen ekonomi ve milli çıkarlarımız hedef alındı. En çok da çözüm süreci hedef alındı. Birileri kardeşliğimizin pekişmesinden rahatsız oluyor. Bir yılı aşkın bir süredir acı haberler almıyoruz. Geçen yıl Nevruzu büyük bir coşku ile yaşamış ve bu bahar havasının kalıcı olmasını istemiştik. Doğuda, batıda, kuzeyde ve güneyde artık anneler ağlamıyor. Bu bahar havasından rahatsız olanlar, bozmak için elinden geleni yapıyor. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü Abazası, 36 etnik unsuru ile yaratılanı yaradan dolayı sevdik. Bir olduk, diri olduk, iri olduk. 17 Aralık'ta birliğimizi, kardeşliğimizi, hedef aldılar. Yapılan bu alçakça, haince darbe girişimini gördüğünüzü biliyorum. Bunlara en güzel cevabı vereceğinizi de biliyorum. Bütün saldırılara rağmen tek yürek halinde hizmet üretmeye, saldırılara rağmen çözüm sürecini ilerletmeye, demokrasinin standartlarını geliştirmeye devam edeceğiz. Biliyoruz ki milletimizin desteği ve hayır duaları bizimle. Biz de korkmadan adım atmaya devam ediyoruz. 2023 hedeflerimize ulaşma çalışmalarına devam edeceğiz. Sizden bir ricam, 30 Mart'a kadar tüm teşkilat ve kadromuzla yaptığımız hizmetleri, projeleri, yatırımları kapı kapı dolaşarak anlatın. Biz hizmetlerimizle inşallah övüneceğiz ve artırarak yolumuza devam edeceğiz. Bizlerden hayır dualarınızı eksik etmeyin. 30 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını ve adaylarımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

Osman Nuri Gülaçar ise, çözüm sürecinin bütün yatırımların anahtarı konumunda olduğunu belirterek, "Çözüm sürecinin mimarı Sayın Başbakanımıza halkımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Barış ve kardeşlik süreci ile yeni bir döneme girdik. Yeni dönemde yeni bir belediyecilik anlayışı olmalı. İdeolojik değil, hizmet odaklı, insanı merkeze koyan bir belediyecilik anlayışı geldi. Projelerimizi hazırlarken ak belediyecilik hizmetinin mimarı, depremde de yanımızda olan, Van'a sevdalı bir Başbakan, büyük usta Sayın Başbakanımızın izinden gidiyoruz" dedi.

'Van'a Gelecek' sloganıyla kazanmaların halind